Bluzki i bluzy w centrum uwagi

je. Nic dziwnego, że pasują one zarówno na wieczorną, romantyczną kolację we dwoje, jak i zwykłe wyjście do pracy, nawet jeśli nie obowiązuje nas tam odpowiedni dresscode. Jak wybrać najlepszą sukienkę? Nawet, jeśli uwielbiamy

Bluzki i bluzy w centrum uwagi

Jak dobrać sukienkę do figury?

Coraz więcej kobiet wybiera sukienki nie tylko w związku z eleganckim wyjściem. Sukienki spod takich marek, jak kaffe czy vilo to bardzo zróżnicowane propozycje. Nic dziwnego, że pasują one zarówno na wieczorną, romantyczną kolację we dwoje, jak i zwykłe wyjście do pracy, nawet jeśli nie obowiązuje nas tam odpowiedni dresscode. Jak wybrać najlepszą sukienkę?

Nawet, jeśli uwielbiamy zakupy przez Internet to w tym wypadku najlepszą opcją jest przymierzenie osobiście sukienki w sklepie. W przeciwnym razie możemy się naprawdę bardzo rozczarować, gdy już otrzymamy przesyłkę. Trzeba przyznać, że kupowanie sukienek w Internecie jest bardzo ryzykowne, ponieważ wiele modeli jest niedopasowanych do naszej figury, a to można sprawdzić już wyłącznie osobiście.


O mini spódniczce w Wikipedii

Minispódniczka (potocznie mini, spódniczka mini, miniówka, miniówa) ? rodzaj krótkiej spódnicy, zwykle długości około 30 cm powyżej kolan.

Pierwsze minispódniczki nosiły kobiety z azjatyckiego ludu Miao w średniowieczu, a także spartańskie dziewczęta. W kulturze zachodniej została zaprojektowana w latach 60. XX wieku w Londynie przez Mary Quant. Nowy projekt przyjął się błyskawicznie, gdyż w czasach tych coraz więcej kobiet ośmielała szerząca się rewolucja seksualna. W latach 80. i 90. nastąpiła przerwa w noszeniu mini, po czym w XXI wieku znów stała się ona modna1.

Minispódniczka bywa wykorzystywana jako część stroju sportowego oraz przez czirliderki.

Występuje także jej krótsza odmiana ? mikrospódnica.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Minispódniczka


Wikipedia i rola odzieży

Status społeczny
Odzież może stanowić wyznacznik statusu społecznego. Przykładowo w starożytnym Rzymie tylko senatorowie mogli w swych strojach sięgać po purpurę. W Chinach przed ustanowieniem republiki tylko cesarz mógł się ubierać w żółte barwy.

Rola społeczna
Odzież może również stanowić oznakę pełnionej roli społecznej ? np. jako uniform policjanta, lekarza, strażaka, żołnierza itp., sutanna księdza, bądź szkolny mundurek ucznia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież



© 2019 http://foto-video.zgora.pl/