Parę lat temu młodziaki bawiły się na świeżym powietrzu bez dodatkowej zachęty.
Dobrze jest sprawdzić i wyciągnąć swoje dziecko na dwór.
Artykuł o zabawach na zewnątrz.

Dzieci na podwórkach i placach

gry edukacyjne chodnikowe gry edukacyjne chodnikoweNasze dzieci chyba już zapomniały, co to przyjemnie spędzony czas na świeżym powietrzu! A może nigdy się o tym do końca nawet nie przekonały?! Okazuje się, że mnóstwo młodych, a raczej małych ludzi po prostu godzinami przesiaduje przed komputerem, tabletem lub telefonem.
To zjawisko niepokoi wielu rodziców, a co gorsze jeszcze więcej mam i tatów nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich dzieci bez przerwy patrzą w szklane ekrany i powoli wpadają w nałóg.
Jeżeli więc my sami jesteśmy bardziej świadomi, to postarajmy się o to, by nasza pociecha jak najwięcej czasu spędzała na podwórku.
Niech odkryje gry uliczne i pozna smak długich godzin spędzanych na placu zabaw, na trzepaku, na chowaniu się z kolegami.
Takie wspomnienia z dzieciństwa to jest coś!

Koniec z siedzeniem przed komputerem

Okazuje się, że współczesne maluchy prawie wcale nie wychodzą na podwórka, a te, które to robią, należą do absolutnej mniejszości.
Jeżeli więc jesteśmy rodzicami takiej właśnie małej pociechy, to musimy się postarać, aby przejęła ona pozytywne nawyki i w końcu zaczęła więcej czasu spędzać przed domem lub blokiem. Na pewno my sami możemy wiele zrobić w tym zakresie.

Przede wszystkim nauczmy swoje dziecko, co można robić na podwórku.

Pokażmy jej wszystkie nasze zabawy z dzieciństwa, zaproponujmy wymyślenie nowych i oryginalnych sposobów na pokonanie nudy.

Wyłączając komputer możemy dziecku włączyć całkiem inny i lepszy wymiar ? ten rzeczywisty, w którym wykształci się jego charakter, jego mocne strony i pozytywne podejście do życia.

Encyklopedia o drabinkach

Drabinki - element placu zabaw. Drabinki mogą się składać z metalowych, drewnianych, gumowych, plastikowych części.
Najprostsza drabinka ma kształt dwóch półokręgów połączonych belkami. Istnieją też bardziej skomplikowane wersje, np.

z wbudowanymi gumowymi oponami, łańcuchami (po których można się wspinać). Z zabawą na drabinkach wiąże się ryzyko spadnięcia - dlatego nie są one najczęściej przeznaczone dla dzieci poniżej 10 lat.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drabinki.

Dodane: 30-05-2016 11:49

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry edukacyjne chodnikowe