Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

ylko je ścinają. Dzięki temu nie trzeba ich używać zbyt często. Sam zabieg depilacji jest jednak dość bolesny i dlatego współczesne depilatory posiadają rozmaite rozwiązania zmniejszające ból, takie jak chłodziarki skóry i generat

Salon kosmetyczny - o zabiegach i kosmetykach

Depilator

Depilator ? urządzenie służące do usuwania owłosienia z ciała, czyli depilacji (epilacji). W odróżnieniu od maszynek do golenia, depilatory usuwają włosy razem z cebulkami, a nie tylko je ścinają. Dzięki temu nie trzeba ich używać zbyt często. Sam zabieg depilacji jest jednak dość bolesny i dlatego współczesne depilatory posiadają rozmaite rozwiązania zmniejszające ból, takie jak chłodziarki skóry i generatory impulsów elektrycznych "dezorientujących" komórki nerwowe. Depilatory posiadają również nawiew, który zmniejsza ból. Dostępne są depilatory z pęsetami lub z obracającymi się dyskami, które usuwają owłosienie.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilator_(urz%C4%85dzenie)


Czy zabiegi kosmetyczne są ryzykowne?

Oprócz prostych i - można powiedzieć ? podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych takich, jak peelingi czy zabiegi oczyszczające niemal każdy większy gabinet kosmetyczny oferuje obecnie bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne. Należą do nich takie zabiegi, które wymagają interwencji chirurgicznej, jak na przykład korekcja widocznych defektów naszego wyglądu, czy też bardziej podstawowe czynności, jak na przykład wypełnianie zmarszczek. Wstrzykiwanie różnych substancji do organizmu stało się bardzo chętnie wybieraną metodą przez klientów pragnących uzyskać zupełnie inny wygląd. Wiąże się to co prawda czasem z niepotrzebnym ryzykiem, ale jest na pewno jedną ze skuteczniejszych metod uzyskania określonego efektu.


O twoim kremie - definicja

Kremy - kosmetyki do pielęgnacji i ochrony skóry oraz włosów, stosowane bezpośrednio na skórę w celach pielęgnacyjnych. Występują w formie stałej lub półtłustej emulsji wodnotłuszczowej.

W Polsce nie ma dokładnie sprecyzowanego określenia co do właściwości i konsystencji kremu, dlatego też zakres stosowania poszczególnych terminów zależy od odczuć indywidualnych i względów marketingowych. Kremy są liczną grupą wyrobów, różnią się typem emulsji, składem i przeznaczeniem. Zwyczajowo dzieli się je zgodnie z pełnionymi funkcjami na: nawilżające, półtłuste, podkładowe, przeciwzmarszczkowe, anti age, after sun, sportowe, ochronne lub w związku z obecnością składników czynnych na: azulenowe, ceramidowe, witaminowe.

Wszystkie kremy mają działanie nawilżające, w związku z tym stary podział, do którego są przyzwyczajeni użytkownicy, na kremy tłuste i półtłuste, jest niewłaściwy.

Kremy nawilżające są produkowane w formie lekkich, stałych emulsji, zawierają stosunkowo mało fazy tłuszczowej, tj. ok 20% lipidów. Aby je zagęścić do odpowiedniej konsystencji, dodaje się substancji zagęszczających. Kremy te są dobrze wchłaniane przez skórę, dzięki zastosowaniu trójglicerydów niższych kwasów tłuszczowych, monoglicerydów, estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami itp.

Gatunek i przeznaczenie kremu zależą od rodzaju kompozycji nawilżających. Kremy z kompleksem naśladującym NMF, z solami hydroksykwasów uważane są za najlepsze, solami kwasu piroglutaminowy i innymi składnikami o głębokim działaniu nawilżającym.




Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Krem_(kosmetyk)



© 2019 http://foto-video.zgora.pl/