Samochód - naprawa i koszty utrzymania

wie samochodu. Czy jednak zawsze ich kupno będzie dobrym pomysłem. Zawsze warto pamiętać o tym, że tańsze zamienniki nie mogą zagwarantować nam takiej samej jakości, jak te markowe części, które zwykle stosowane są w autach. Te mn

Samochód - naprawa i koszty utrzymania

Czy opłaca się stosować tanie części zamienne?

Obecnie w wielu miejscach znajdziemy tanie części zamienne do naszych samochodów, które pozwolą nam zaoszczędzić co nieco na naprawie samochodu. Czy jednak zawsze ich kupno będzie dobrym pomysłem. Zawsze warto pamiętać o tym, że tańsze zamienniki nie mogą zagwarantować nam takiej samej jakości, jak te markowe części, które zwykle stosowane są w autach. Te mniej kosztowne elementy mogą czasem nawet doprowadzić do poważnych awarii, przez co zamiast oszczędności czekać na nas będzie znacznie większy wydatek, niż się spodziewaliśmy. Jeśli więc zależy nam na porządnej naprawie, powinniśmy zdecydowanie wybierać odpowiednie i sprawdzone części, nawet jeśli czasem trzeba będzie dodatkowo za to zapłacić.


Opornik = rezystor - czyli wyjaśnienie

Opornik, rezystor (z łac. resistere, stawiać opór) ? najprostszy element bierny obwodu elektrycznego, wykorzystywany jest do ograniczenia prądu w nim płynącego. Jest elementem liniowym: występujący na nim spadek napięcia jest wprost proporcjonalny do prądu płynącego przez opornik. Przy przepływie prądu zamienia energię elektryczną w ciepło. Idealny opornik posiada tylko jedną wielkość, która go charakteryzuje ? rezystancję. W praktyce występuje jeszcze pojemność wewnętrzna oraz wewnętrzna indukcyjność, co, np. w technice wysokich częstotliwości (RTV), ma duże znaczenie (jest to tzw. pojemność oraz indukcyjność pasożytnicza). W technologii bardzo wysokich częstotliwości ? kilkuset megaherców (MHz) i powyżej ? właściwości pasożytnicze typowego rezystora muszą być traktowane jako wartości rozproszone, tzn. rozłożone wzdłuż jego fizycznych wymiarów (zobacz: schemat zastępczy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opornik


Parę słów o dmuchawie śrubowej

Dmuchawy śrubowe

Dmuchawy śrubowe to nowa generacja dmuchaw. Wykorzystują one konwencjonalną metodę sprężania wewnętrznego za pomocą tłoków śrubowych (powszechnie używaną w sprężarkach wyporowych), lecz w mniejszej skali. Ponieważ cały proces sprężania zachodzi wewnątrz, wymagana jest mniejsza ilość energii potrzebnej do przemieszczenia sprężonego powietrza do urządzenia odbiorczego w porównaniu do dmuchaw Rootsa. Inną korzyścią, wynikającą z zastosowania dmuchawy śrubowej, jest znaczne obniżenie poziomu hałasu. Urządzenie generuje dźwięki o natężeniu 75 dBa, podczas kiedy konwencjonalne dmuchawy rotacyjne wytwarzają od 85 dBa do 90 dBa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmuchawa



© 2019 http://foto-video.zgora.pl/