Własne mieszkanie

większość z młodych ludzi niestety nie. Realia są takie, że wielu z nas po prostu nie stać na zakup mieszkania lub budowy domu. Zarobki na to nie pozwalają. Wiele osób...Wielu z nas marzy o własnym zacisznym miejscu, którym można

Własne mieszkanie mieszkania szczecin
Wielu z nas marzy o własnym zacisznym miejscu, którym można wypocząć. Wielu z nas chciało by mieć na własność mieszkanie lub dom. Niektórzy mają to szczęście, że już posiadają swoje własne lokum, ale większość z młodych ludzi niestety nie. Realia są takie, że wielu z nas po prostu nie stać na zakup mieszkania lub budowy domu. Zarobki na to nie pozwalają. Wiele osób...Wielu z nas marzy o własnym zacisznym miejscu, którym można wypocząć.
Wielu z nas chciało by mieć na własność mieszkanie lub dom.
Niektórzy mają to szczęście, że już posiadają swoje własne lokum, ale większość z młodych ludzi niestety nie.
Realia są takie, że wielu z nas po prostu nie stać na zakup mieszkania lub budowy domu.
Zarobki na to nie pozwalają. Wiele osób więc wynajmuje mieszkania u innych.
Aby kupić mieszkanie trzeba dysponować odpowiednią ilością pieniędzy.
Z reguły są to kwoty od 60 tyś. ( okazje np. zadłużone kawalerki odkupowane od spółdzielni) wzwyż. Dwupokojowe mieszkanie w mieście średniej wielkości można już kupić w okolicach 130 tyś. PLN.
Aby taką sumę uzbierać trzeba przede wszystkim dobrze zarabiać i dość solidnie oszczędzać lub wyjechać na jakiś czas do pracy za granicę i również mocno oszczędzać.
Najłatwiejszą więc opcją na zakup mieszkania pozostaje kredyt pod warunkiem, że posiadamy zdolność kredytową.
W zależności na jaką kwotę weźmiemy kredyt i na ile lat sobie go rozłożymy miesięczna rata będzie nas wynosiła od ok 800zł. wzwyż.
Przykładowo przy kredycie na 130 tyś. rozłożonym na 35 lat rata miesięczna będzie nas wynosiła ok. 750zł. Przy tej samej wartości kredytu rozłożonego na 10 lat rata może już wynosić ok 1350zł miesięcznie.
Tak więc to jaki kredyt weźmiemy zależy od wielu czynników, od tego ile zarabiamy, czy nastawiamy się na to, że sami będziemy go spłacali czy też z małżonką lub mężem, ile mamy wkładu własnego itp.
Niektóre osoby wykazujące się żyłką przedsiębiorczą kupują mieszkanie w kredyt, a następnie wynajmują je i w ten sposób mieszkanie się samo spłaca, a w niektórych przypadkach nawet jeszcze na siebie zarabia. Oczywiście właściciel takiego mieszkania mieszka w innym miejscu jeżeli ma taką możliwość.
Zakup mieszkania jest zawsze lepszą opcją niż wynajmowanie od kogoś. Gdy wynajmujemy tracimy pieniądze, nie inwestujemy ich w nic. Dlatego warto przyjrzeć się swoim możliwościom, być może poszukać okazji lub poszukać wspólnika do zakupu, a potem wynajmu mieszkania.
Jeśli mowa o mieszkania z garażem szczecin to wspomnę też o innych źródłach.
Na ten temat napisali także na deweloper szczecin
Na temat nowe to też niezłe info
Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.


© 2019 http://foto-video.zgora.pl/